На сьогоднішній день укладення форвардних контрактів на поставку квартири (сукупності майнових прав) - це найбільш ефективний, простий та зрозумілий механізм фінансування у будівництво.
Для Забудовника та КУА перевагами форвардних контрактів перед іншими механізмами інвестування у наступному:
- Використання форвардних контрактів дозволяє вести будівництво на партнерських началах, коли одна компанія володіє ділянкою, а на іншу оформлена вся дозвільна документація. При використанні фондів фінансування будівництва (далі - ФФБ) і облігацій це не можливо юридично – все повинно бути оформлено на одну компанію-забудовника.
- За схемою форвардних контрактів набагато легше працювати і з документальної точки зору: схема облігацій дуже трудомістка, вимагає залучення кваліфікованих і дорогих фахівців як у сфері цінних паперів, так і у сфері бухгалтерського обліку і оподаткування.
- При роботі з форвардними контрактами Забудовникові не потрібний управитель, як при використанні ФФБ.
- Хеджування ризиків за допомогою форвардних контрактів дає можливість сформувати угоду з довільними терміном виконання і фінансовими умовами, що дозволяє максимально зменшити потенційні неплатіжні ризики, а також проводити операції купівлі-продажу нерухомості незалежно від поточних ринкових цін.
- Хеджування ризиків зміни вартості базового активу шляхом фіксування ціни базового активу у доларовому еквіваленті та її індексації відповідно до зростання курсу долара США.
Для Інвестора застосування форвардних контрактів при купівлі-продажу майбутньої нерухомості дозволяє звести до мінімуму такі ризики:
- ризики подвійних продажів, тому що інвестору забезпечується виключне переважне право на придбання квартири за договором купівлі-продажу майнових прав (на виконання форвардного контракту);
- ризики іншого використання відчуженої нерухомості (як наприклад, це часто відбувається з цільовими облігаціями - паралельна іпотека на продану нерухомість);
- ризики у випадках розстрочки і не завершення розрахунків інвестора з забудовником;
- ризики, пов'язані з різного роду махінаціями на ринку нерухомості (обертання форвардних контрактів здійснюється на товарній біржі - яка не тільки забезпечує контроль за угодами, а й веде облік прав власності на форвардні контракти).
|